Клозе победи Лече, Лацио временно са втори

Лацио победи трудно с 3:2 като гост на последния в италианската серия „А” Лече. В 12-ата минута домакините поведеха в резултата с гол на Давид Ди Мичеле от дузпа. Нападателят на "орлите" Мирослав Клозе изравни резултата в 28-ата минута. По този начин завърши първата част на двубоя.

Две минути след почивката Лорик Кана даде преднина за Лацио, а в 59-ата минута Стефано Ферарио направи резултата 2:2. Три минути преди края на срещата Мирослав Клозе отбеляза победното попадение за Лацио, което бе и негово второ в срещата.

След този мач Лече остава на последното място в класирането на Италия със спечелени 8 точки. Отборът остава и без победа у дома през сезона. Столичани от своя страна се изкачиха поне временно на 2-ата позиция, на една точка от първия Ювентус, който има 29 пункта.