Милан разби Катаня и вече е трети (видео)

Т. Михайлов

Отборът на Милан продължава силната си серия в италианското първенство като записа поредна победа, този път с разгромното 4:0 над Катаня на „Сан Сиро“. Успехът изстреля шампионите на 3-ата позиция зад Удинезе и Лацио и пред Ювентус, който обаче е с мач по-малко.

Само 7 минути бяха необходими на Милан да поведе. Това стана след точно изпълнена дузпа от Златан Ибрахимович, отсъдена за нарушение на Ландзафаме срещу Робиньо. В 24-ата бразилецът удвои, показвайки невероятна техника между защитниците на гостите.

През втората част Милан вкара още два гола. В 69-ата минута Франческо Лоди намери собствената си мрежа за 3:0, а само 3 минути по-късно и Дзамброта се разписа. Защитникът довкара отбита от Андухар топка след фаул, изпълнен от Акуилани.