Къркич с основен принос за победа на Рома

Рома спечели с 2:0 гостуването на Новара. Боян Къркич е с основен принос за победата на "вълците". Испанецът се появи като резерва и вкара първия гол и по този начин мотивира своите съотборници за второ попадение, което бе дело на Освалдо. Римляните не впечатлиха с нищо през първата част, но след почивката бяха далеч по-добрия тим на терена.

Луис Енрике не можеше да разчита на  Тоти, Борини, Писаро, Кяер, Жуан, като всички те имаха травми. След скучно нулево полувреме в игра се появи Боян Къркич, който веднага започна да тормози отбраната на домакините. В 73-ата минута Пянич изведе Боян с хубав пас и испанецът не сбърка, откривайки резултата. Само 3 минути по-късно Освалдо реши всичко в полза на "римляните". Тогава Пянич центрира от корнер и Освалдо с глава засече топката в мрежата, оформяйки крайното 2:0.