Ибрахимович и Милан се разправиха с вълците (видео и снимки)

Милан победи като гост Рома с 3:2 в мач от 9-ия кръг на Серия "А". Звездата на "росонерите" Златан Ибрахимович заби първото попадение в 17-ата минута. Шведът засече центриране на Акуилани отдясно и по този начин прати топката в мрежата на Стекеленбург за 1:0.

AC Milan's Swedish Forward Zlatan Ibrahimovic (L) Celebrates

Попадението не стресна столичани и те успяха да изравнят в 28-ата минута. При центриране от корнер, вратарят на Милан не се намеси добре и Николас Бурдисо се възползва от грешката му за 1:1.

AC Milan's Brazilian  Forward Robinho (L) Controls

Радостта на "вълците" не бе дълга, тъй като  две минути по-късно Милан отново поведе. Робиньо центрира от корнер, а ветеранът Неста се пласира най-добре от всички играчи в наказателното поле и по този начин вкара за 2:1.

AS Roma's Defender Jose Valdes Diaz (L) Vies

Интригата в дербито окончателно изчезна в 78-ата минута, когато Златан Ибрахимович и Акуилани отново комбинираха успешно, като в резултат на това шведът вкара втория си гол и общо трети за тима от Милано. Крайното 2:3 оформи Боян Къркич минути преди края.