Мактоминей: Футболът става мек


Н. Гавазов

Мактоминей: Футболът става мек

Звездата на Наполи Скот Мактоминей смята, че "футболът става мек“, тъй като "дори и най-лекият контакт може да доведе до жълт картон“.

Шотландският национал даде интервю за "Corriere dello Sport“ след седмица на полемики около мача ИнтерЮвентус, в който защитникът на "бианконерите“ Пиер Калулу получи втори жълт картон за нарушение срещу Алесандро Бастони – ситуация, при която според мнозина бранителят на Интер е паднал твърде лесно.

"Футболът става мек“.

"Мисля, че футболът става мек, някои решения са твърде снизходителни“, заяви Мактоминей.

"Когато бях дете, ни учеха да влизаме твърдо, но честно в единоборствата. Сега и най-малкият контакт може да доведе до жълт картон. Не е моя работа да правя окончателни изводи, но усещам, че има прекалено много внимание и прекомерна чувствителност.“

Наполи е трети в класирането на Серия А, но вече отпадна от Шампионска лига и Купата на Италия. Шампионите бяха сериозно ударени от контузии през сезона, като Ромелу Лукаку, Кевин Де Брюйне, Франк Замбо Ангуиса и Давид Нереш отсъстваха с месеци.

Самият Мактоминей игра почти без прекъсване от декември до преди две седмици, когато получи травма в сухожилие по време на мач срещу Дженоа.

"В трудни моменти, когато има много контузии, за треньора и щаба е трудно да намерят правилния баланс и най-добрия начин на игра“, каза халфът.

"Нямахме късмет, но това не е оправдание. Това е сериозно обяснение и трябва да бъде прието.“

За Конте и завръщането му

Мактоминей изрази надежда да се завърне в игра в неделя срещу Аталанта, макар че проблемът му трябва да бъде "управляван“ внимателно.

Той похвали наставника Антонио Конте:

"Тренираме много и работим здраво. Това обяснява успеха от миналия сезон – титлата и Суперкупата. Работата зад кулисите се вижда в мачовете.

Натоварването и интензивността се променят, но играчите следват указанията и трябва да дават най-доброто всеки ден. Конте е велик треньор – силен, страстен и разбира футбола изключително добре. Различен е от всички, с които съм работил. С него винаги има усещане за несигурност – ако не дадеш максимума от себе си, имаш проблем.“

  Сподели
71