Конте: Мога да похваля играчите, защото надскачаме възможностите си


Н. Гавазов

Конте: Мога да похваля играчите, защото надскачаме възможностите си

Антонио Конте обясни гнева си към съдията след отпадането на Наполи след дузпи срещу Комо в Купата на Италия, но най-вече се спря на кризата с контузиите. "Правим изключително позитивен сезон при тези обстоятелства.“

Двата отбора завършиха 1:1 на стадион "Диего Армандо Марадона“, след като Антонио Вергара изравни в самото начало на второто полувреме и анулира реализираната дузпа на Мартин Батурина.

Имаше и сериозни спорове, тъй като в 50-ата минута Хакобо Рамон имаше късмет да не получи втори жълт картон за нарушението си срещу Расмус Хьойлунд на границата на наказателното поле. Дори първият картон предизвика недоволство край тъчлинията, тъй като според някои фаулът е заслужавал директен червен картон за спиране на чиста голова възможност.

"Нека не говорим винаги за съдиите, защото винаги ще има някой, който се оплаква“, заяви Конте пред Sport Mediaset, попитан веднага за спорните решения.

"Със сигурност това не е добър сезон за съдиите и за ВАР. Надявам се да намерят начин да подобрят ситуацията. Факт е, че всички се оплакват – треньори, играчи и фенове – така че спортът трябва да направи крачка напред и да се подобри. Както ние подобряваме отборите си, така и Роки трябва да подобри своите съдии и ВАР рефери.

Това не е добре за футбола, не е добре и за нас.“

Стигна се не само до изпълнение на дузпи, а и до внезапна смърт, където решаващите пропуски бяха на Ромелу Лукаку и Станислав Лоботка.

"Отдавам заслуженото на момчетата, защото изобщо не беше лесно да се изправим срещу Комо с пълен състав, който бе почивал 10 дни“, продължи Конте.

"Ние идвахме от мач с Дженоа преди три дни, който завършихме с 10 души и загубихме още един играч заради контузия, а Скот Мактоминей е изключително важен за нас.“

Наполи вече отпадна от Шампионската лига, а сега и от Купата на Италия на четвъртфиналите.

"Мога само да похваля тези играчи, защото надскачаме възможностите си. Разполагаме с много ограничени ресурси, които изобщо не отговарят на амбициите, които трябваше да имаме този сезон.

Въпреки това момчетата се справят забележително. Комо отива на полуфинал, а ние спечелихме Суперкупата на Италия и Скудетото през последната година и половина. Разочароващо е, защото има сезони, в които искаш да постигнеш повече, но с настоящия състав всеки треньор би изпитвал трудности.

Благодаря на феновете, които виждат усилията ни срещу пълен състав на Комо. Въпреки всички трудности бяхме на сантиметри от класиране за полуфинал.“

След като Наполи вече има само по един мач седмично в Серия А, Конте бе попитан дали може да обещае битка с Интер за титлата и дали може да се открие причината за множеството контузии.

"Какъв абсурден въпрос“, отвърна той с горчива усмивка.

"Как можеш да предвидиш контузията на Ди Лоренцо, наранено сухожилие при Лукаку, проблем със сухожилие на крак, който вече е опериран, при Де Брюйне, или Гилмор, който се нуждае от операция и отсъства с месеци? Как можеш да предвидиш това?

Единственото, което можем да направим, е да отидем в светилище и да се молим, защото това са травми, които продължават цял сезон. Когато шест-седем важни играчи отсъстват с месеци, едни и същи хора трябва да играят постоянно, а това създава проблеми за Мактоминей и Ррахмани.

Не мисля, че подобно нещо се е случвало на друг клуб. Освен това ми беше казано, че не можем да направим нищо и на трансферния пазар – взехме само двама млади, за да помогнат.

Смятам, че това, което правим този сезон, е изключително позитивно при тези обстоятелства. А що се отнася до Скудетото – разликата е девет точки, имаме сериозни проблеми, а вие говорите за титлата. Хайде де. Има Интер, Милан, Рома, Ювентус, дори Комо – за какво говорим?

Трябва да сме сериозни и в въпросите, и в оценките, иначе всичко става смешно“, завърши видимо ядосаният Конте.

  Сподели
78