Луис Енрике с първа домакинска победа начело на Рома (снимки)

Рома победи Аталанта с 3:1 като домакин в мач от 6-ти кръг на Серия А. Това бе първият домакински успех, който "вълците" постигат под ръководството на новия си треньор Луис Енрике.

AS Roma's Spanish Coach Luis Enrique Gestures

Боян Къркич, който бе привлечен през лятото от Барселона, вкара първия си гол в италианското първенство. Това стана в 20-ата минута на срещата, когато Даниеле Де Роси с дълъг пас зад защитата на "бергамаските" намери нападателя, който елегантно овладя топката и я прати в долния ляв ъгъл на вратата.

AS Roma's Argentinian Forward Pablo Daniel Osvaldo (L) Celebrates

Десет минути по-късно домакините изпълниха корнер, топката бе изчистена от бранителите на Аталанта, които направиха опит за изкуствена засада. Алесандро Роси върна топката в наказателното поле, където Пабло Освалдо с елегантен финт преодоля стража като чукна топката в мрежата за 2:0.

AS Roma's Spanish Forward Bojan Krkic  (R) Celebrates

Три минути след почивката Денис намали резултата, но в 81-а минута Фабио Симплисио сложи точка на спора с трети гол за домакините. По този начин Рома записа втора поредна победа в Серия А.