Паладино: Вълшебна вечер
Н. Гавазов

Фиорентина представи майсторски клас на "Стадио Артемио Франки", побеждавайки претендентите за титлата Интер Милано с 3-0 в пренасрочен мач от Серия А. Победата изстреля Виола в челната четворка, което накара старши-треньора Рафаеле Паладино да заяви: "Това е перфектна, вълшебна нощ“, като същевременно призова за повишено внимание.
Говорейки пред Sky Sport след мача, Паладино описа вечерта като "перфектна, магическа във всеки един аспект“. Той похвали издръжливостта на своя тим, заявявайки: "Бяхме в тотална извънредна ситуация. В трудностите виждате силата на тази група срещу много силен отбор."
Въпреки еуфорията около победата, Паладино подчерта колко е важно играчите да останат на земята. "Тази победа не трябва да ни възхвалява. Държим краката си на земята“, предупреди той. Мениджърът подчерта вярата и адаптивността на отбора, като отбеляза: "Момчетата вярваха в него въпреки многото отсъствия и трудности. Който играе, знае какво да прави."
Паладино се гордее с единството на отбора, заявявайки: "Ние показахме, че сме страхотна група.“ На въпрос относно възможността за класиране в Шампионска лига, той изрази задоволство от амбицията на своите играчи.
Победата бе още по-впечатляваща от ограничените възможности на Фиорентина поради липса на играчи. Паладино обясни: "Когато имаш добри и силни футболисти, винаги е трудно да направиш състава. За този мач беше просто, имах 13 играчи на разположение и 4 от младежкия отбор."
Гледайки напред, Паладино остава фокусиран върху представянето на възможно най-добрия отбор. "Опитах се да изведа най-добрите единадесет“, каза той. "Днес всички бяха фантастични.“ Относно потенциалните промени в състава с нови трансфери, които стават налични, той заключи: "Ще пусна тези, които ми дават повече сигурност.“
Сподели