Наполи затвърди лидерството си с победа над Комо

В петък, 4 октомври, Наполи откри седмия кръг на италианската Серия А с домакински мач срещу Комо.

Отборът на Антонио Конте успя да победи новака в горната дивизия с 3:1 и затвърди лидерството си в първенството.

Наполи поведе още в първата минута с гол на Скот Мактоминей след подаване на Ромелу Лукаку, а Комо успя да върне едно попадение преди почивката, когато Габриел Стрефеца отбеляза. В началото на второто полувреме обаче Лукаку отново изведе партенопейци напред, реализирайки дузпа, а в 86-ата минута асистира на Давид Нерес, който оформи крайния резултат.

Наполи има 16 точки и е с четири точки пред най-близкия преследвач Ювентус, който има мач по-малко. Комо с осем точки е на десета позиция.