Наполи оглави Серия А след победа над Монца

Наполи победи Монца с 2:0 на стадион "Диего Марадона" в мач от шестия кръг на Серия А.

Домакините реализираха още първото си положение в мача. Матео Политано осъществи хубав самостоятелен рейд, който завърши с безкомпромисен удар във вратата на Стефано Турати за 1:0.

12 минути по-късно Наполи отбеляза и още един гол чрез другото си крило - Хвича Кварацхелия. Грузинецът отбеляза във вратата на "бианкоросите" от броени метри след разбъркване в наказателното поле с участието на няколко свои съотборници.

Малко след почивката Скот Мактомини можеше да отбележи още един гол за домакините, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

Даниел Малдини имаше шанс да намали пасива на Монца от пряк свободен удар. Шутът на сина на легендата Паоло Малдини, обаче, мина покрай вратата.

Така "партенопеите"  водени от Антонио Конте вече натрупаха 13 точки и изпревариха с точка Ювентус.