Рома с обрат срещу Венеция

Рома обърна Венеция с 2:1 в мач от шестия кръг на италианската Серия А. "Вълците" стигнаха до ценния успех с гол на юношата на клуба Николо Пизили в края на мача.

Гостите от Венеция изненадващо поведоха в резултата с гол на Йоел Похянпало минута преди почивката.

В 57-а минута Бусио прати за втори път топката в мрежата на Рома, но попадението бе отменено заради засада.

Рома наложи натиск в последните 30 минути и успя да направи обрат. Браян Кристанте изравни в 74-а минута с удар извън наказателното поле и рикошет в тялото на играч на Венеция.

В 83-а минута Николо Пизили засече в глава топката във вратата и донесе победата за Рома.

Победата е втора поредна за Рома в шампионата под ръководството на новия старши треньор Иван Юрич и тимът се изкачи на 9-о място с 9 точки. Венеция заема 18-о място с 4 точки.