Комо изненада Аталанта

Завърши мачът от 5-ия кръг на италианската Серия А, в който се срещнаха Аталанта и Комо. Отборите играха на стадион "Джуис" в Бергамо. Комо изненадващо спечели с 3:2.

Защитникът на Аталанта Давиде Запакоста откри резултата в мача в 18-ата минута. Гостите обърнаха всичко с краката нагоре веднага след почивката. Габриел Стрефеца изравни в 46-та минута, а Сеад Колашинац си вкара автогол в 54-та минута. Алиу Фадер увеличи преднината на Комо в 58-ата минута.

След това новакът затвори играта и не позволи много на съперника си.

В 90+9-та минута Адемола Лукман отбеляза от 11 метра, но бергамци нямаха повече време за изравнителен гол.

След пет мача Аталанта е на 12-о място в класирането на Серия А с шест точки. Комо е на 15-то място, като спечели пет точки след същия брой мачове. В следващия кръг Аталанта ще срещне Болоня (28 септември), а Комо ще срещне Верона (29 септември).