Аталанта с обрат срещу Фиорентина в голово шоу

Аталанта победи с 3:2 у дома Фиорентина в двубой от четвъртия кръг от Серия А. Бергамаските изоставаха с 0:1 и 1:2, но направиха обрат до почивката.

След четвърт час игра Лукас Куарта беше на правилното място в точния момент при добавка, извеждайки "виолетовите" напред в резултата.

Шест минути след това Адемола Лукман центрира за Матео Ретеги, който направи безпомощен вратаря Давид де Хеа и възстанови равенството в двубоя.

В 32-ата минута Мойзе Кен върна аванса в полза на гостите, но 13 минути по-късно Шарл де Кетеларе направи 2:2, а броени секунди след това номинираният за "Златната топка" Лукман осигури обрата за отбора от Бергамо.

След почивката Давиде Дзапакоста и Адемола Лукман пропуснаха да направят победата за Аталанта по-изразителна.

Бергамаските имат актив от 6 точки на осмо място, докато Фиорентина е с 3 пункта.