Лацио с обрат, Рома с грешна стъпка на старта на сезона

Лацио спечели домакинството си на Венеция с 3:1 в мач от първия кръг на Серия А. Гостите поведоха в резултата в 3-ата минута, но римските "орли" се съвзеха от този шок, за да направят обрат.

Венеция откри резултата в 3-ата минута. Магнус Андерсен бе намерен с хубав пас в наказателното поле от Микаел Елертсон и с хубав изстрел в левия ъгъл не остави шансове на Иван Проведел.

Само 8 минути по-късно Лацио изравни след голяма грешка в защитата на гостите. От нея се възползва Валентин Кастеянос.

След това се откриха още добре възможности преди Кастеянос, който обаче не успя да се възползва от тях.

В 43-ата минута римските “орли" получиха дузпа след нарушение на Париде Тремолада. Зад топката застана Матия Дзакани, който не остави шансове на Йоронен.

В 81-ата минута Джорджо Алтаре си отбеляза автогол, с което Лацио поведе с 3:1.

Рома стартира сезон 2024/25 в Серия А с равенство 0:0 като гост на Каляри. От осем изиграни двубоя до момента от първия кръг в Серия А - шест са завършили наравно. В понеделник предстоя срещите Лече - Аталанта и Ювентус - Комо.

Двубоят не предложи много на феновете по трибуните, като по-интересните ситуации бяха през втората част., но гол така и не се стигна.