Юве зарадва феновете си като за последно през тази кампания (видео)

Ювентус надигра Монца с 2:0 в последния си мач от 38-ия кръг на Серия А. Головете за тима от Торино вкараха в рамките на три минути в средата на първото полувреме Федерико Киеза и Алекс Сандро. Монца завърши мача с човек по-малко, след като Алесио Дзербин бе изгонен заради втори жълт картон.

В 26-ата минута на мача Федерико Киеза получи хубав пас в наказателното поле и вкара с удар до десния стълб. Само две минути по-късно Аксе Сандро вкара с глава след изпълнение на корнер.

Тимът на Ювентус е на трето място в класирането, като може да бъде изместен от Аталанта, при положение, че тимът от Бергамо спечели последните си два мача (Носителят на Лига Европа има да играе мач от този кръг, както и един отложен).

Отборът на Монца приключи на 12-о място в класирането на Серия А.