10-та поредна победа за Интер (видео)

Италианският гранд Интер записа 10-та поредна победа в Серия А (13-та във всички турнири), надделявайки над Болоня с минималното 1:0 като гост в среща от 28-ия кръг. "Нерадзурите" победиха тима в най-добра моментна форма след тях в Италия, прекъсвайки серия от шест поредни победи на Болоня.

Болоня пропусна страхотна възможност в 34-ата минута, като Люис Фъргюсън можеше за отбележи за домакините, но Ян Зомер направи страхотно спасяване.

Интер успя да поведе в 37-ата минута, когато Алесандро Бастони показа добра техника и центрира топката в наказателното поле на Болоня, където Ян Бисек засече с глава и насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки шансове на Скорупски да се намеси.

В 78-ата минута Йошуа Зиркзее можеше да изравни, след като стреля към долния десен ъгъл, но Ян Зомер направи феноменално спасяване.

С тези три точки, авансът на футболистите на Симоне Инздаги остава комфортен на върха - цели 18 точки пред втория Ювентус.