Наполи се провали срещу Дженоа и се отдалечи от челните места

Няма и помен от отличното представяне на Наполи от миналия сезон. Днес тимът от Неапол достигна до равенство 1:1 при домакинството на Дженоа в двубой от 25-ия кръг на Серия А. Това е пореден слаб мач за шампионите, които се отдалечават все повече от челните места и са на девета позиция в подреждането.

През първата част двата отбора играха равностойно, но не успяха да си отбележат голове. В 47-мата минута Мортен Френдруп откри резултата за Дженоа с удар от границата на наказателното поле. Наполи достигна до равенството с попадение на новото попълнение Сирил Нгонж в 90-ата минута след подаване от капитана Джовани Ди Лоренцо.

След равенството неаполитанците се намират на девето място в класирането с 36 точки, докато тимът на Дженоа 12-и с 30 пункта.