Автогол носи успеха на Интер срещу Юве

Интер направи важна крачка към титлата в Италия, след като победи Ювентус в голямото дерби на Серия А. В Милано синьо-черните се наложиха с 1:0 в оспорвано Дерби д'Италия, решено след автогол.

Защитникът на Ювентус Федерико Гати прати топката в своята врата в 37-ата минута. След елегантно центриране на Барела отдясно, Бенжамен Павар опита задна ножица без успех, но топката продължи летежа си и заблуди Федерико Гати, който притиснат от Тюрам си отбеляза автогол за 1:0.

Двата тима обаче предложиха атакуваща игра, особено след почивката. Футболистите на Симоне Индзаги не дадоха много възможности на Ювентус. Двубоят предложи вълнуващи моменти и футбол на високо темпо, въпреки че бяха отправени само четири точни удара - три за Интер и само един за гостите.