Юве прегази Лече и оглави класирането в Серия А

Завърши двубоят от 21-ия кръг на италианската Серия А между Лече и Ювентус. Отборите играха на стадион "Виа Дел Маре" в Лече (Италия). Срещата бе ръководена от съдийска бригада начело с Даниел Довери. Ювентус успя да надвие лесно съперника си - 3:0, като и трите попадения паднаха след почивката.

"Бианконерите" поведоха в 59-ата минута чрез гол на нападателя Душан Влахович. След още девет минути сръбският футболист отбеляза дубъл. Централният защитник Бремер сложи точка на мача в 85-ата минута.

В резултат на днешния мач Ювентус зае първо място в класирането на Серия А. Отборът на Масимилиано Алегри събра 52 точки за 21 кръга, с точка пред Интер, но "нерадзурите" са с мач по-малко.  Лече на свой ред е на 14-а позиция с 21 точки след 21 срещи.