Интер прегази Монца

Завърши мачът от 20-ия кръг на италианската Серия А, в който се срещнаха Монца и Интер. Гостите от Милано не дадоха шанс на съперника си - 5:1.

Миланци поведоха в 12-ата минута - Хакан Чалханоглу се разписа от дузпа. Само две минути по-късно нападателят на "нерадзурите" Лаутаро Мартинес увеличи преднината на отбора си.

В 60-ата минута Чалханоглу отбеляза дубъл, с което резултатът стана съкрушителен. Все пак домакините стигнаха до престижно попадение - Матео Песина се разписа от 11 метра. В последните десет минути Интер успя да вкара още два пъти с усилията на Мартинес и Маркус Тюрам.

В момента Интер е на първо място в класирането на италианското първенство. Отборът събра 51 точки след 20 кръга. Монца е на 11-о място с 25 точки.