Рома взе дербито срещу Наполи

Рома се наложи над гостуващия Наполи с 2:0 в дербито на кръга, което се игра на "Олимпико"  и бе част от програмата на 17-ия кръг в Серия А. И двата гола паднаха в последните 15 минути.

Още в 20-ата минута Лукаку бе много близо до гола. Голмайсторът напредна до наказателното поле и върна към Едоардо Бове, който стреля и топката се отби от напречната греда.

В 66-ата минута гостите останаха в намален състав. Матео Политано изрита в гръб Никола Залевски, изнервен, че преди това полякът го дръпна за фланелката, спирайки обещаваща атака. Това принуди съдията да му покаже пътя към съблекалнята. В 73-ата минута Лукаку пропусна да се разпише. Това обаче стори Пелегрини малко след това - 1:0.

Наполи остана с 9 души на терена в 86-ата минута, когато и звездата Виктор Осимен също бе изгонен, след като спъна в гръб Стефан Ел Шаарауи.

До края на мача имаше още положения, като Лукаку ознаменува силния си мач с попадение в добавеното време, за да оформи крайния резултат.