Интер сензационно отпадна от Купата на Италия

Завърши мачът от 1/8 от Купата на Италия, в който Интер прие Болоня. Срещата се проведе в Милано на стадион "Джузепе Меаца" и завърши с победа за гостите с резултат 2:1.

Основното време на срещата завърши при резултат 0:0. В продълженията Интер поведе в 92-ата минута. Сам Беукема изравни в 112-ата минута, а Дан Ндойе отбеляза победния гол четири минути по-късно.

Така Болоня стигна до четвъртфиналите за Купата на Италия, а Интер завърши участието си в турнира.

Имайте предвид, че Интер е настоящият носител на Купата на Италия. Във финалния мач от миналогодишната надпревара тимът победи Фиорентина с резултат 2:1. Рекордьор по най-много победи в Купата на Италия е Ювентус, който е печелил трофея 14 пъти. Второ и трето място си поделят Рома и Интер. Те имат по девет победи.