Наполи сензационно отпадна от Купата на Италия

Завърши мачът от 1/8-финалите за Купата на Италия, в който се срещнаха Наполи и Фрозиноне. Отборите играха на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол. Домакините сензационно загубиха от опонентите си с разгромен резултат и приключиха представянето си в турнира (0:4).

В 37-ата минута Наполи отбеляза гол чрез Джовани Симеоне, но той не беше зачетен заради игра с ръка.

Фрозиноне поведе в 65-ата минута - халфът Енцо Баренечеа порази вратата на неаполитанците. Пет минути по-късно крилото на гостите Джузепе Касо удвои преднината на тима си. В добавеното време на второто полувреме футболистите на Фрозиноне Уалид Шедира и Абду Харуи отбелязаха голове, оформяйки окончателните цифри на таблото - 4:0.

Наполи няма да продължи да се състезава в текущата Купа на Италия. Фрозиноне от своя страна ще играе на четвъртфиналите на надпреварата.