Дженоа препъна Ювентус в борбата им за титлата

Дженоа препъна Ювентус за първото място, след като двата отбора завършиха 1:1 на стадион "Луиджи Ферарис" в мач от 16-ия кръг на Серия А. По този начин "бианконерите" не успяха да изместят Интер от върха и останаха на точка от лидера.

Ювентус поведе в 28-ата минута след точно изпълнена дузпа от Федерико Киеза. 11-метровият наказателен удар бе "спечелен" от голмайстора, който бе съборен от вратаря Хосеп Мартинес след грешка при изнасянето на топката.

Малко след почивката обаче Алберт Гудмундсон изравни, а до края тимът на Макс Алегри така и не успя да наложи натиск, с който да заслужи пълния успех.

В края Бремер можеше да спечели трите точки за Юве, но ударът му с глава не бе достатъчно точен, за да прати топката в мрежата.

Хиксът остави тима на Макс Алегри на втората позиция с актив от 37 точки, на една зад лидера Интер, който вече има и мач повече.

Точката бе важна за "грифоните" в битката за оцеляване. Дженоа остава с 14-и, но вече с 16 пункта, на четири точки над опасната зона.