Дербито на Рим остана без голове

Дербито на Вечния град между Лацио и Рома завърши без голове - 0:0. Двубоят бе част от програмата на 12-тия кръг на Серия А, след който и “орлите", и “вълците" остават извън топ 6.

Двата тима определено са правили и по-интересни мачове. В 5-ата минута Лукаку нанесе опасен удар с глава, но над вратата. В 13-тата минута Кристанте насочи топката зад гърба на Проведел, но голът правилно не беше признат заради засада на халфа на Рома.

В средата на полувремето мощен изстрел на Луис Алберто от дистанция спря в левия стълб на Патрисио. Малко след това Патрисио от самата голлиния изби удар на Романьоли с глава.

След почивката положенияха бяха по-малко, като по-интересно бе на трибуните, където враждата между феновете бе очевидна.