Гарсия: Доказахме класата си

Старши-треньорът на Наполи Руди Гарсия коментира равенството 2:2 с Милан в мач от 10-я кръг на Серия А.

“Винаги е по-добре да наваксаш изоставане от два гола, отколкото да допуснеш изравняване. Получи се мач с две различни полувремена. Хареса ми реакцията на отбора и най-вече това, че си повярвахме. На почивката казах на момчетата, че ако намалим изоставането, всичко е възможно

В края можехме да победим и с 10 човека, но топката не пожела да влезе след удара на Кварацхелия. Много искахме да спечелим, но Милан е силен съперник. Ние също доказахме класата си с представянето след почивката.

Схемата? Футболът не е само 4-3-3. Разполагаме с играчи като Джовани Симеоне и Джакомо Распадори, които се включиха отлично. Распадори може да действа навсякъде в предни позиции, а освен това играе и с двата крака. Харесвам интелигентността на Политано. Знам, че през миналия сезон левият фланг е бил по-силен за Наполи, но сега можем да разчитаме и на двата фланга", заяви Гарсия.