Милан изпусна Наполи

Днес, 29 октомври, в мач от 10-ия кръг на италианската Серия А се срещнаха Наполи и Милан. Двата отбора не се победиха и завършиха при резултат 2:2.

В 23-ата минута Оливие Жиру откри резултата в мача след пас на Кристиан Пулишич. Скоро, в 31-ата минута, Жиру вкара втория си гол в мача, като този път асистираше Давид Калабрия, удвоявайки преднината на гостите.

В началото на второто полувреме, в 50-ата минута, Матео Политано върна един гол. Скоро, в 64-ата минута, Джакомо Распадори изравни, като се разписа със страхотен пряк свободен удар. Краят на мача се запомни само с изгонването на защитника на Наполи Нейтън, голът на Распадори беше последен в срещата - Наполи измъкна равенството от Милан, резултатът в мача беше 2:2.

След резултата от този мач Милан има 22 точки. Отборът е на трето място в италианското първенство, на три точки зад Интер. Наполи има 18 точки и е на четвърто място във временното класиране.