Пиоли: Милан прокарва своите идеи със собствени характеристики

Старши -треньорът на Милан Стефано Пиоли коментира равенството с Борусия Дортмунд (0:0) от 2-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

"През първото полувреме ни липсваха техника и ефективност, а през второто полувреме имахме добри положения, но не успяхме да ги оползотворим. Фактът, че не отбелязахме в първите два мача от Шампионска лига, трябва да ни накара да се замислим. Искахме да спечелим.

Милан прокарва своите идеи със собствени характеристики в Италия и в Европа. В това състезание темпото е по-високо и интензивността на играта също се увеличава. Днес играхме с много силен отбор – здрав и издръжлив, с богат опит в Шампионска лига. В същото време се представихме добре както в защита, така и в нападение“, заяви Пиоли, цитиран от La Gazzetta dello Sport.

След два кръга Милан е на трето място с две точки в група F с Нюкасъл (4 точки), ПСЖ (3) и Борусия Дортмунд (1).