Рома ще се задоволи само с точка срещу Торино

Рома не успя да продължи победната серия във всички турнири и завърши 1:1 при визитата си на Торино от петия кръг на Серия А.

Нападателят "вълците" Ромелу Лукаку откри резултата в 68-ата минута. Това е трети пореден двубой, в който белгийският национал започва като титуляр и бележи за своя тим.

Така нещата отиваха към скромна победа за момчетата на Жозе Моуриньо, но това не се случи, защото в 85-ата минута отборът от северна Италия нанесе своя удар. Дуван Сапата пребори за топката в наказателното поле след изпълнение на пряк свободен удар и нанесе удар с глава, завършил във вътрешната страна на лявата греда.

Трябва да се отбележи и едно спорно положение от първата част. В 31-ата минута играчите на Жозе Моуриньо имаха претенции за дузпа, след като футболист на Торино игра с ръка в наказателното поле, но до 11-метров наказателен удар не се стигна.

Рома е на 13-о място в класирането на първенството с актив от 5 точки, докато Торино е девети с 8.