Рома помете Емполи

Днес, 17 септември, се проведе последният мач от 4-ия кръг на италианската Серия А между Рома и Емполи. Мачът се игра на Стадио "Олимпико" в Рим  и завърши със съкрушителна победа за домакините – 7:0.

Още във втората минута на мача Рома успя да отвори защитата на Емполи. Първият гол в мача отбеляза аржентинецът Пауло Дибала, който реализира дузпа. Шест минути по-късно новакът в римския клуб Ренато Санчес увеличи разликата на две попадения. В 35-ата минута халфът на Емполи Алберто Граси вкара топката в собствената си врата и направи резултата 0:3. Десет минути след началото на втората част Дибала отбеляза дубъл. В 79-ата минута халфът Брайън Кристанте вкара петия гол за отбора си. Три минути по-късно белгиецът Ромелу Лукаку вкара първия си гол за Рома, а в 86-ата минута защитникът Джанлука Манчини прати седмата топка в мрежата на Емполи.

Тази победа бе първа за Рома през настоящия сезон в Серия А. Отборът се изкачи до 12-то място в таблицата с четири точки. Емполи все още е без точки и е в дъното на класирането.