Интер с разгромна победа над Милан в Дерби дела Мадонина (видео)

238-ото дерби на Милано завърши отлично за Интер и разочароващо за Милан. "Синьо-черните" разбиха съперника с 5:1 в Дерби дела Мадонина, което бе от програмата на 4-ия кръг в Серия А.

Двубоят на "Джузепе Меаца“ започна по възможно най-добрия начин за символичния домакин, след като Интер излезе напред в резултата още в 5-ата минута. Тогава топката стигна до Федерико Димарко в наказателното поле. Италианският национал я пусна към Хенрих Мхитарян и аренецът без да се колебае порази вратата на Милан.

В 38-ата минута  Интер организира контраатака, при която Тюрам с невероятен удар удвои преднината на символичните домакини.

Милан започна по-силно втората част и в 57-ата минута се върна в резултата. Оливие Жиру пусна пас в коридор за Рафаел Леао, който излезе сам срещу вратаря и преодола Ян Зомер.

В 69-ата минута Лаутаро поднесе топката на Мхитарян, който нанесе удар и така отбеляза втория си гол в мача.

В 79-ата минута Интер получи дузпа. Лаутаро Мартинес бе съборен от Тео Ернандес и рефера посочи бялата точка. Зад топката застана бившия играч на Милан Хакан Чалханоглу и направи резултата 4:1.

В добавеното време Интер съвсем съсипа своя вечен съперник. Чуквуезе загуби от Мхитарян, който след това изведе по прекрасен начин Давиде Фратези и новото попълнение на Интер вкара дебютния си гол за клуба в Дерби дела Мадонина.

Така интеристите за първи път в историята постигнаха пет поредни победи над своя градски съперник, и то в рамките на настоящата година при обща голова разлика 12:1.