Милан си тръгна с 3 точки от столицата (видео)

Милан се наложи с 2:1 като гост на Рома в среща от 3-ия кръг на Серия А.

В 9-ата минута Оливие Жиру бе точен от дузпа, откривайки сезона. Той реализира четвъртото си попадение от началото на сезона за 1:0.

Малко след това Кристиан Пулишич успя да изпревари бранител и да засече едно центриране, като стреля много опасно и само отличната намеса на Руи Патрисио запази вратата на Рома от втори гол.

В началото на второто полувреме падна втория гол за гостите. Давиде Калабрия центрира отдясно, а Мехмет Челик позволи на Рафаел Леао да мине пред него, след което да се разпише с великолепен ножичен удар.

След точно час игра Фикайо Томори се отчете с необмислено нарушение срещу Андреа Белоти и получи втори жълт картон и играчът напусна терена, оставайки съотборниците си с човек по-малко.

Чак към края на двубоя - хората на  Жозе Моуриньо успяха да стигнато до попадение, но въпреки това инкасираха поражение. В добавеното време резервата Леонардо Спинацола оформи крайния резултат.