Милан с лесен успех и първо място след бой над Торино

Милан записа втора поредна победа през кампанията, побеждавайки с 4:1 Торино на своя "Сан Сиро".

"Росонерите" поведоха в 33-ата минута. Тогава Рубен Лофтъс-Чийк откри Кристиян Пулишич в наказателното поле, а американецът с акуратен удар в долния ляв ъгъл вкара за 1:0.

Четири минути по-късно Торино изравни. Топката стигна до Пиетро Пелегри пред наказателното поле. Нападателят опита удар, който не се получи, само че се трансформира в подаване на Пер Шуурс, който от придвижване от няколко метра вкара за 1:1.

Милан бързо си върна аванса, след като получи дузпа в 42-ата минута. Тогава Алесандро Бонджорно игра с ръка след центриране отляво. Главният рефер Маурицио Мариани беше привикан от ВАР да изгледа ситуацията, след което посочи бялата точка. Зад топката застана Оливие Жиру, който не сбърка за 2:1.

В добавеното време на първата част -Тео Ернандес покачи на 3:1 с много красив и техничен прехвърлящ удар от малък ъгъл.

Крайното 4:1 оформи Жиру, отново от дузпа.

Така "росонерите" оглавиха временно класирането с пълен актив от шест точки след два изиграни мача и г.р. от 6:1.