Милан без проблеми в Болоня

Завърши мачът от 1-ия кръг на италианското първенство между Болоня и Милан. Отборите играха на стадион "Ренато Дал'Ара в Болоня, като гостите постигнаха уверена победа с резултат 2:0.

"Росонерите" затвориха всички въпроси за победителя в мача от 1-ия кръг на Серия А още преди средата на първото полувреме. В 11-ата минута нападателят на Милан Оливие Жиру се разписа, а десет минути по-късно гол отбеляза новакът в тима - крилото Кристиан Пулишич.

Хората на Тиаго Мота натиснаха след почивката, но миланци контролираха събитията и не позволиха на съперника да застраши вратата.

През миналия сезон днешните съперници се срещнаха два пъти в италианското първенство. В 3-ия кръг Милан спечели у дома - 2:0, а в 30-ия кръг отборите завършиха наравно на терена на Болоня - 1:1.