Рома с успех срещу португалци в мач с три автогола

Рома се наложи над португалския Фарензе с 4:2 в приятелски мач от предсезонната си подготовка.

"Римляните" изглежда решиха мача в своя полза още през първото полувреме. До почивката резултатът бе класически.. Хората на Жозе Моуриньо поведоха рано след автогол на Артур Жорже (3'), а след половин час се разписа и Белоти. Пелегрини също бе точен в 42-ата минута, а очаквано през втората част Рома намали оборотите, като самият Моуриньо направи не малко смени, което оказа влияние върху играта.

Расмус Кристенсен вкара топката в своята врата в 67-ата минута, а след него това стори и Силва (90') за третия автогол в мача и върна преднината от три гола на “римските вълци". Все пак Максуел Силва (90' + 3') оформи крайния резултат.