Купата на Италия е за Интер! (видео)

Интер спечели Купата на Италия! На финала, грандът от Милано се наложи с 2:1 над Фиорентина в юбилейното 75-то издание на турнира.

Мачът започна доста по-добре за "виолетовите", които поведоха още в 3-ата минута. Нико Гонсалес завърши триходова комбинация с участието на Бонавентура и Иконе. Французинът центрира ниско по тревата, защитата на Интер остави непокрит Гонсалес, за когото не бе проблем да прати топката в мрежата.

"Нерадзурите" обаче успяха да стигнат до пълен обрат още преди почивката. След половин час игра Лаутаро Мартинес беше изведен в коридор от Брозович и завършващият му удар беше безупречен - 1:1.

В 37-ата минута Барела центрира от десния фланг към Мартинес, той изпревари Миленкович и по много атрактивен начин заби топката под гредата.

След почивката имаше опасни атаки и към двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.