Монца с престижна победа срещу Наполи, Антов поигра малко срещу шампионите

Новакът в италианската Серия А - Монца постигна престижна победа с 2:0 над осигурилия си предсрочно титлата тим на Наполи. В игра за домакините в 83-тата минута се появи българският национал Валентин Антов, като задачата на централния защитник бе да опази аванса на тима си, с което той се справи отлично.

Монца стигна до победата с по един гол през двете полувремена. Дани Мота откри резултата в 18-ата минута след подаване на Матео Песина, като до почивката играта бе равностойна.

През вторите 45 минути Наполи притисна своя съперник, но вместо да изравнят, гостите допуснаха втори гол. Това стана в 53-тата минута, когато точен бе Андреа Петаня.

С победата Монца събра 49 точки от 35 мача и заема девето място в класирането. Наполи запазва актива си от 83, който е със 17 точки повече от този на втория Ювентус, който по-късно днес приема Кремонезе.