Шаарави няма да играе срещу Интер

Нападателят на Рома Стефан Ел Шаарави попълни списъка с контузени играчи на римския клуб преди мача от 34-ия кръг на италианското първенство с Интер, съобщава Football Italia. Той е диагностициран с мускулна травма на дясното бедро.

Ел Шаарави накуцваше и бе заменен през второто полувреме на мача от 33-ия кръг с Монца (1:1) на 3 май, в който отбеляза гол в 24-ата минута. Вероятно лечението ще продължи няколко седмици, което означава, че сезонът за играча може да приключи предсрочно.

Ел Шаарави се присъединява към Крис Смолинг, Диего Йоренте и Жоржиньо Вайналдум, които също ще пропуснат срещата с Интер на 6 май поради контузии. Под въпрос и участието в мача на възстановяващите се от контузии Пауло Дибала и Андреа Белоти. Зеки Челик няма да може да играе с Интер заради отстраняването в срещата с Монца.

Рома е седми в италианското първенство, а Интер е четвърти, докато римляните са само на две точки зад миланците.