Интер измъкна победа от Лацио в самия край (видео)

Интер победи Лацио с 3:1 и така поднесе голям подарък на Наполи. Лацио е втори във временното класиране и след днешния двубой не успя да се доближи до основния си съперник за титлата - Наполи. Интер събира 57 точки и се включва в битката за 3-о и 4-о място, изравнявайки се с Милан и Рома. Две точки повече от тези три отбора има Ювентус. Наполи има 78 на върха и ще направи разлика от 20 точки пред Лацио, ако по-късно днес победи регионалния си съперник Салернитана.

Резултатът бе открит в 30-та минута, когато Фелипе Андерсон даде преднина на Лацио за 0:1. На домакините им отне много време да отвърнат с изравнителен гол, но след това бързо надвиха противника с няколко поредни попадения. В 77-та минута Лаутаро Мартинес изравни за 1:1, а малко след това в 83-та Робин Гозенс удвои разлика и на финала на мача в 90-та минута отново Мартинес оформи крайното 3:1 за Интер.