Милан не успя да победи Салернитана

Днес, 13 март, приключи мачът от 26-ия кръг на италианската Серия А, в който Милан прие Салернитана. Срещата се проведе на стадион "Сан Сиро" и завърши наравно - 1:1.

Домакините откриха резултата едва в края на първото полувреме, когато нападателят Оливие Жиру реализира след пас на Исмаел Бенасер. В 61-ата минута Салернитана изравни резултата с усилията на сенегалския нападател Булайе Диа, асистиран от Домагой Брадарич. В 71-ата минута халфът на Милан Исмаел Бенасер получи дузпа, но след проверка на момента с помощта на видеоповторения 11-метровият удар бе отменен.

Така Милан събра 48 точки и се закрепи на четвърто място във временното класиране. Салернитана, която е на 16-о място, вече има 26 точки.

В следващия кръг Милан ще играе с Удинезе, а Салернитана с Болоня. И двата мача ще се играят на 18 март.