Ювентус повали Самп в мач с шест гола

Завърши двубоят от 24-ия кръг на италианската Серия А, в който се изправиха Ювентус и Сампдория. Отборите играха на стадион "Алианц-Ювентус" в Торино (Италия). Срещата бе ръководена от съдийска бригада, ръководена от Алесандро Пронтера. Ювентус победи с 4:2.

Домакините откриха резултата в 11-ата минута, след точен удар на бразилския защитник Бремер. В 26-ата минута халфът Адриен Рабио увеличи аванса на Ювентус. В 31-ата минута защитникът на гостите Томазо Ауджело отигра една топка. А минута по-късно Сампдория изравни резултата: халфът Филип Джуричич отбеляза гол - 2:2. В 64-ата минута Рабио отбеляза дубъл, а в 90+4-ата минута полузащитникът Матиас Соуле оформи крайния резултат - 4:2.

Ювентус е седми в таблицата на италианската лига 2022/2023 с 38 точки от 26 мача. Сампдория е на 20-то място с 12 точки. Класирането се оглавява от Наполи (68).