Интер загуби от Специя

Завърши мачът от 25-ия кръг на италианското първенство, в който Специя прие Интер. Отборите се срещнаха на стадион "Алберто Пико" в Ла Специя. Домакините спечелиха - 2:1.

През първото полувреме миланци имаха огромно игрово предимство: контролираха топката през 65% от игровото време и отправиха 16 удара към вратата на Ла Специя, пет от които бяха в целта. В 13-ата минута Лаутаро Мартинес не успя да реализира дузпа, в резултат на което сигналът за почивката фиксира резултата 0:0. Полузащитникът Даниел Малдини порази "нерадзурите" в 55-ата минута. В 83-ата минута Ромелу Лукаку изравни резултата от дузпа, но две минути по-късно 11-метровият удар вече бе насочен към вратата на Интер. Мбала Н'Зола бе точен и резултатът стана 2:1 за домакините.

Интер все още има 50 точки и е втори в класирането. Специя (24) - на 17-о място.