Рома взе дербито срещу Юве

Рома постигна важна победа, след като спечели домакинския си сблъсък срещу Ювентус с 1:0 в среща от 25-ия кръг на Серия А.

Въпреки очакванията, двата тима направиха скучно първо полувреме. Ювентус натисна малко преди почивката и в 44-ата минута стигнаха до най-чистото положение до момента в мача. Адриен Рабио се беше включил в атака и засече с глава центриране отдясно на далечната греда, но Патрисио успя да отклони с десния си крак топката в страничната греда и да предотврати сигурно попадение.

Джанлука Манчини отбеляза единственото попадение в 53-тата минута, разписвайки се с чудесен изстрел. А в самия край на редовното време той изкара червен картон на Мойс Кийн. Така "вълците" надвиха "бианконерите" за първи път от август 2020-а насам и сложиха край на поредицата им от четири шампионатни успеха.