Интер с рутинна победа над Лече

Интер надделя над Лече с 2:0 като домакин в среща от 25-ия кръг на италианското футболно първенство. С успеха грандът от Милано излезе на второ място във временното класиране в Серия А с 50 точки, на 15 зад лидера Наполи, който има 65. Тимът на Лече допусна втора поредна загуба в шампионата и заема 15-ата позиция с 27 точки, колкото има и 14-ият Сасуоло.

Попаденията за домакините отбелязаха Хенрих Мхитарян и Лаутаро Мартинес. Стражът на Интер Андре Онана обаче трябваше да спасява вратата си в 17-ата минута при удар на Асан Сисей от средна дистанция.

В 29-ата Мхитарян бе изведен от Николо Барела в атака за Интер и реализира за 1:0 в полза на Интер.

Футболистите на старши треньора Симоне Индзаги удвоиха преднината си скоро след началото на второто полувреме. Лаутаро Мартинес бе точен в 53-ата минута, правейки резултата 2:0 в полза на домакините.

В третата минута на добавеното време на двубоя Един Джеко стреля към вратата на Лече, но ударът му бе блокиран.