Лацио прекърши Сампдория с късен гол

Лацио стигна до доста трудна победа с минималното 1:0 над Сампдория в мач от 24-ия кръг на Серия А и по този начин измести градския си съперник Рома от четвъртото място във временното класиране. Единственото попадение в срещата вкара Луис Алберто в края, като така "орлите“ имат 45 точки, докато Самп остава на 19-ото място с едва 11 точки на сметката си.

На "Олимпико“ домакините стигнаха до първо чисто положение в 41-ата минута, когато след удар на Педро топката рикошира в гредата, а при добавката Чиро Имобиле стреля над вратата.

Единственият гол падна в 80-ата минута, когато Луис Алберто достигна до топката на границата на наказателното поле и стреля от движение, за да прати коженото кълбо в горния десен ъгъл на вратата пазена от Емил Аудеро.