Лацио изпусна да излезе втори в Серия А

С равенството Лацио излеза на третото място с 38 точки, колкото имат и четвъртият и петият Аталанта и Милан.  Фиорентина спря победната серия на "орлите", измъквайки точка от тима на Маурицио Сари след равенство 1:1 в двубой от 20-ия кръг на Серия А.

Римляните започнаха по-добре двубоя, като още преди да са изминали 10 минути игра успяха да поведат в резултата. В 8-ата минута след центриране от корнер Николо Казеле вкара първия си гол с екипа на римските "орли", за да даде преднина на домакините.

В 49-ата минута Фиорентина стигна до изравнителен гол, след като Николас Гонсалес отбеляза красиво попадение от дистанция с мощен изстрел.

До края на мача интересните положения се редуваха пред двете врати, като и двата тима могат да съжаляват, че не си тръгнаха с пълен комплект от три точки.