Слаб Милан разочарова срещу Сасуоло

Шампионът Милан допусна тежка загуба с 2:5 у дома от Сасуоло и се отдалечи от амбициите си да защити титлата си в Серия А. "Росонерите" нямат победа вече четири поредни шампионатни срещи и се смъкнаха на четвърто място в таблицата на 12 точки и мач повече от лидера Наполи, който тази вечер приема Рома в дербито на кръга.

Сасуоло поведе с два бързи гола в средата на първата част чрез Грегори Дефрел и Давиде Фратези, като и за двата асистира италианският национал Доменико Берарди.

Оливие Жиру върна едно попадение за Милан в 24-а минута, но до почивката Доменико Берарди реализира трети гол за Сасуоло.

В самото начало на втората част Лориен направи 4:1 от дузпа, а резервата Матеус Енрике дооформи резила за Милан с пети гол за Сасуоло в 79-а минута.

Резервата Дивок Ориги вкара второ попадение за домакините две минути по-късно за крайното 2:5.

Победата е първа за Сасуоло през новата година и с нея тимът се изкачи на 16-о място с 20 точки.