Рома без особени проблеми срещу Специя

Рома записа очаквана победа над Специя. Хората на Жозе Моуриньо се наложиха с 2:0 над своя съперник. Петко Христов започна като титуляр в защитата на Специя, но неговият отбор допусна поражение и остана на 15-о място в класирането на Серия А. "Белите" все пак са на шест точки над отбора на Верона, който за момента е първи под чертата на изпадащите.

Стефан Ел Шаарауи даде преднина на Рома в 45-та минута след асистенция на Пауло Дибала, който записа още едно голово подаване в началото на втората част за Тами Ейбрахам. Петко Христов бе заменен на почивката, когато Лацио все още имаше гол преднина.

Така Рома се изкачи на четвърто място при равенство в точките с Интер и една пасив от шампиона Милан. "Вълците" са в серия от пет поредни мача без поражение и са с три точки пред градския съперник Лацио, срещу който загубиха последния си мач. "Орлите" могат отново да настигнат Рома с победа срещу Милан във вторник.

Категоричен лидер с 12 точки пред втория е отборът на Наполи.