Ювентус с труден успех над Монца за Купата, Антов сред грешниците за своя тим

Ювентус се измъчи с Монца, но се класира за ¼-финалите в турнира за Купата на Италия. "Старата госпожа“ победи с 2:1 гостуващия тим, за който до 82-ата минута игра родният национал Валентин Антов.

Треньорът на Ювентус Макс Алегри, който изтърпяваше наказание в този двубой, пусна голяма част от резервните си футболисти в стартовите 11. Атаката водеше Мойс Кийн.

Наставникът на Монца Рафаеле Падалино заложи на българския национал Валентин Антов в стартовия си състав. Родният защитник не успя да помогне на своите срещу гранда от Торино, а победното попадение за "бианконерите" падна, след като Федерико Киеза се справи с лекота с българина, преди да прати топката в мрежата на Краньо.

Домакините откриха резултата в 8-ата минута чрез Мойс Кийн. Монца се върна в мача с попадение на Матия Валоти в 24-ата минута. В крайна сметка влезлият като резерва Федерико Киеза заби фамозен гол в 78-ата минута и класира тима си за следващия етап в надпреварата, където съперник на "бианконерите“ ще е Лацио.