Лацио се справи с Болоня и отива на 1/4-финал за Купата

Лацио се наложи с минималното с 1:0 над Болоня и по този начин столичният тим се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол.

Единственото попадение в двубоя реализира Фелипе Андерсон в 33-ата минута след асистенция на Педро.

Домакините отправиха шест удара към вратата на съперника, но отбелязаха само един гол, докато гостите нямаха точен удар през целия двубой.

На четвъртфиналите Лацио ще играе с победителя от късния мач днес между Монца и Ювентус.

По-рано днес Специя и защитникът Петко Христов отпаднаха от турнира. Българският национал беше титуляр за "орлетата" в поражението с 2:5 при гостуването срещу Аталанта в мач от осминафиналите.

Христов получи жълт картон в 66-ата минута заради грубо нарушение. Бранителят остана на терена до 74-ата минута, когато беше заменен от Келвин Амиан.

В следващия кръг от турнира Аталанта ще се изправи срещу Интер Милано.